12 Házená Uničov 14 3

Informace a výsledkový servis - házená MHK KARVINÃ

Olympijský sen se rozplynul, slaví Makedonci

29.01.2012

čŒeský výběr je nakonec tím jediným, kterému zůstal černý Petr v podobě nepostupového místa základní skupiny B. V bouělivé atmosféěe nišské haly dnes podlehli výběru Makedonie. Doplněny komentáěe Martina LIPTÁKA a Petra &STOCHLA.

ME 2012 - Skupina B

čŒeská republika – Makedonie 21:27 (12:12)

Od začátku pěedváděli čeští házenkáěi obrovskou míru koncentrace. Kompaktní obrana nepouštěla Makedonce do akce, a co prošlo do brankoviště, vychytal &Stochl. Mojsoski po více než dvou minutách obléhání české branky úspěšně zakončil, odpovědět však naštěstí dokázal Horák (1:1). A stejný hráč poslal v 5. minutě čŒechy do vedení 2:1. V zápětí byl ale &Stochl pěekonán Lazarovem, na stěelu Filipa Jíchy stačil makedonský gólman. Makedonci šli znovu do vedení, ale Horák měl dneska minimálně na začátku utkání svůj den a svou těetí dnešní brankou opět vyrovnal. Na Jíchu byl dnes brankáě Ristovski doběe pěipraven, o to úspěšnější byl na štěstí Vraný (4:3).

PŘIDÁNA FOTOGALERIE ZE ZÁPASU zde

Horákovi se vstup do utkání vydaěil.

Foto Alex Wipf

Makedonci však opět vyrovnali. Vraný si v 11 minutě vykoledoval sedmičku, tu ale Sklenák neproměnil. čŒeští házenkáěi výborně bránili, Jícha však ne a ne prostěelit makedonského brankáěe. A Temelkov opět poslal svůj celek do vedení 5:4. Po gólovém mlčení v utkání se &Svédskem se ale naštěstí probudil Stehlík a důležitou brankou opět vyrovnal. Lazarov byl stále o krok napěed, stíhal ho však Horák (6:6). čŒeští reprezentanti stále museli dotahovat makedonský náskok (6:7). Za faul na Sklenáka byl dvouminutovým trestem potrestán Mitkov a čŒeši hráli první pěesilovou hru.

Krásně jistou stěelou z křídla opět vyrovnal kapitán Nocar, pěesto však stěelou z dálky opět poslal Mojkovski do vedení Makedonce. Doběe však opět zafungovala spolupráce Jícha – Vraný a stále tak bylo skóre vyrovnané. Dobrá obrana a doběe chytající &Stochl byli dobrou výchozí pozicí pro český útok, ten však neproměnil až příliš mnoho šancí, a tak opět šli do vedení Makedonci. Nad vodou čŒechy držela jistota českých křídelníků, Nocara a hlavně Filipa, který pěidal devátou českou branku (21. minuta 9:9). A konečně si zvýšil sebevědomí i Jícha a český celek se konečně dostal k, byÅ¥ minimálnímu, ale pěece jen náskoku 10:9! V tuto chvíli však cestu za zvýšením náskoku zkomplikovalo vyloučení Hynka, naštěstí však i v oslabení skvěle zareagoval zkušený Filip a individuálním únikem zvýšil na 11:9. Rychle ale odpověděl Alushovski (11:10) a v zápětí vyrovnal Mirkulovski.

Důležité branky proměnil Vraný. Doběe fungovala jaho spolurpáce s Jíchou.

Další šanci dostali čeští házenkáěi těi minuty pěed koncem poločasu. Mitkovski si vykoledoval už druhé vyloučení, Filip Jícha konečně proměnil sedmičku a čŒeši opět vedli. Síly na hěišti ale vyrovnaly dvě minuty pro Kubeše a Angelovski zase vyrovnal (12:12). Těicet vteěin pěed pěestávkou a v pěesilovce si makedonská lavička vyžádala oddechový čas, pěipravenou makedonskou akci však česká obrana zlikvidovala. Pokus Pavla Horáka pěišel už po časovém limitu a poločas tak skončil za stavu 12:12.

Úvod druhé půle odstartovalo několik útočných faulů na obou stranách, nepěesné stěely. Naneštěstí pro český celek jako první zakončil úspěšně devětatěicetiletý Alushovski (12:13), na jeho další únik už &Stochl dosáhl. Sedmimetrový hod Lazarova už ale &Stochl nechytil a český výběr prohrával ve 35. minutě o dvě branky 12:14. Jícha v časové tísni pálil nad, brejk Makedonců ale zase lapil &Stochl a držel čŒechy nad vodou. Makedonská obrana 1-2-3 jako kdyby byla nad české síly. Navíc si na dvě minuty musel jít sednout Horák a Lazarov byl proti &Stochlovi i tentokrát ze sedmičky úspěšný (12:15). V tuto chvíli to ale na sebe vzal Nocar a snížil na rozdíl dvou branek. Zpět na těi branky ale vrátil makedonské vedení Temelkov.

čŒeský prapor pozvedal Vraný (14:16), Jíchovi se stěelecký stále nedaěilo. Makedonci však cítili svou šanci. Vítr z plachet jim mohli čeští házenkáěi vzít ve 42. minutě, kdy po faulu na Sklenáka hráli čŒeši další pěesilovku a tu zahájil úspěšnou stěelou Jícha (15:17). Odpověděl ale Mirkulovski, naštěstí i zkušený Filip pěekonal brankáěe a čŒeši se tak drželi na rozdílu dvou branek. A právě Filip pěidal i sedmnáctou českou branku, do poslední čtvrtiny zápasu vstoupil další úspěšnou trefou Mirkulovski (17:20). čŒeští házenkáěi byli herně dole a navíc byl za příliš přísně posouzený faul vyloučený Hynek, v zápětí ho následoval Kubeš a český tým hrál ve čtyěech.

Jícha dnes bohužel proměnil jen pět z jedenácti stěeleckých pokusů.

A dvojnásobnou pěesilovku hned zahájil Temelkov zvýšením na čtyěbrankový rozdíl (17:21). Na svou chvíli si naštěstí počkal Jícha a vykěesával jiskěičku naděje. A také Horák. Na začátku poslední desetiminutovky to bylo o těi branky 19:22. Na šÅ¥astnou makedonskou branku Jícha odpověděl a Makedonci začali natahovat čas. Právě Horák šel opět na dvě minuty na lavičku, podruhé navíc zasáhl Alushovski &Stochla do obličeje. Pět minut pěed koncem zvyšoval na čtyěbrankový rozdíl Temelkov a na začátku pěesilovky si Martin Lipták vzal oddechový čas.

Stěelecky to na sebe opět musel vzít Jícha, ale opět si na jeho stěelu počkal Ristovski. Po nepěesnostech na obou stranách konečně snížil Vraný. Poslední minuty utkání byly doslova bojem. Makedonci zdržovali každou minutu, hřáli svůj sen, který měli na dosah ruky. V závěrečných minutách si ještě makedonský celek vychutnal vymodlené vítězství několika exhibičními akcemi a čeští házenkáěi zažili pěed plnou halou makedonských fanoušků obrovské zklamání. I díky tomu, že Německo porazilo výběr &Svédů, zůstává náš celek tím jediným, který nepostupuje ze základní skupiny.

Sestava a branky čŒeska: Nocar 2, Vítek, Vraný 4, Kubeš, Motl, Jícha 5, Filip 4, Sobol, Horák 5, Mráz, Galia, Juříček, Stehlík 1, Hynek, Sklenák, &Stochl

Nejlepší stěelci Makedonie: Lazarov 7, Mirkulovski 5, Temelkov 4

Sedmimetorvé hody: 2/1 – 2/2, vyloučení: 6 - 3, rozhodčí: ABRAHAMSEN Kenneth (NOR), KRISTIANSEN Arne M. (NOR)

Trenér Martin Lipták: Chci pogratulovat soupeěi k, myslím, zaslouženém postupu za jeho těi výkony ve skupině. My jsme nezvládli dva mečboly a je to velká tragédie pro tuto generaci házenkáěů. Poslední dva zápasy jsme nezvládli, dnes jsme bojovali sami se sebou a vypadli jsme. Víc k tomu teč říct nedokážu.

Brankáě Petr &Stochl: Vyjáděil bych se k celému turnaji. Našim cílem bylo postoupit ze skupiny a pokusit se bojovat o olympijskou kvalifikaci. Tohle přání a sen se nepovedlo naplnit. Jestliže vyhrajeme jen jedno ze tří utkání a ve dvou nepodáme náš 100% výkon, nejde dosáhnout takového cíle. Jsme nešÅ¥astní a smutní.